$ 9,95 miljoen Recordbrekende Patek Philippe Sale Heads The Geneva Watch Auction - Mannen leven webjournaal

Inhoudsopgave

De mythische 'Silk Road' cloisonné geëmailleerde wijzerplaat Patek Philippe ref. 2523 heeft zojuist twee wereldrecords vernietigd in het weekend na bijna de beruchte $ 8 miljoen te hebben behaald op de Geneva Watch Auction: XIII georganiseerd door Phillips. Dit 1 van de 3 uurwerk verkocht voor een zinderende $ 9,95 miljoen (US $ 7,8 miljoen).

Algemeen beschouwd als het 'eindspel' voor verzamelaars, verbrijzelde het horloge zijn schatting van US $ 4 miljoen. Bijna een verdubbeling van de voorspelling op weg naar het behalen van twee records, het meest betaalde ooit voor een geelgouden polshorloge op een veiling, en een nieuw record voor dit specifieke model.

Patek Philippe ref. 2523 ‘Zijderoute’

Fabrikant: Patek Philippe
Jaar: 1953
referentienummer: 2523
Beweging nr: 720’301
Zaak nr: 306’193
Materiaal: 18K geel goud
Kaliber: Handleiding, kal. 12”’400HU, 18 juwelen
Armband/band: Drie op maat gemaakte Patek Philippe leren banden: bruin, geel en pistache.
Sluiting/Gesp: 18K geelgouden doorngesp
Dimensies: 36 mm diameter
Ondertekend: Kast, wijzerplaat, uurwerk en gesp gesigneerd door maker, emaille schijf gesigneerd "LC" door horlogemaker

Het horloge, dat de Euraziatische landmassa op de wijzerplaat afbeeldt, is een van de slechts drie die ooit zijn gemaakt. Bijgenaamd 'The Silk Road' vanwege zijn prachtige cloisonné emaille wijzerplaat en configuratie met twee kronen. Er is een stadsring die zich om de wijzerplaat wikkelt, waardoor de drager de huidige tijd kan berekenen in de 40 steden die rond de omtrek van het horloge worden vermeld. Mechanisch aangedreven door een van de meest gerespecteerde uurwerken in de geschiedenis, de 'time only' 12-ligne - cal. 12-400 - is persoonlijk aangepast door de uitvinder van het wereldtijdsysteem Louis Cottier.

"Dit resultaat toont de grote belangstelling van de internationale markt voor zeer zeldzame horloges van museumkwaliteit en het vermogen van Phillips om dergelijke uurwerken op de markt te brengen", zegt Alexandre Ghotbi, senior consultant van Phillips en hoofd van Europa en het Midden-Oosten.

We hebben in bijna 20 jaar geen 'Zijderoute' over de veilingscene gezien, sterker nog, om er zelfs maar een in het echt te zien, zou je naar het Patek Philippe-museum moeten reizen! De timing had niet beter kunnen zijn voor de gelukkige eigenaar die de geschatte waarde van het horloge verdubbelde nadat er een biedoorlog uitbrak tussen negen internationale verzamelaars in het veilinghuis. Het duurde niet lang voordat het horloge werd opgepikt door een anonieme bieder via de telefoon, waardoor het record voor een geelgouden polshorloge dat op een veiling werd verkocht, prompt werd vernietigd.

Het waren niet de enige andere Patek Philippe die de prijzen verpletterde. Meerdere moderne Nautilus-modellen bereikten nooit eerder vertoonde prijzen, waaronder een klassieke Ref. 5711P die meer dan $ 800.000 en een volledig bevroren Ref. 5719/1G die bijna $ 500.000 bereikte. Voor alle horlogeverkopen van The Geneva Watch Auction: XIII volg de onderstaande link.

Je zult ook houden van:
The Wind Up - Kijk Nieuws #183
Patek Philippe Nautilus Green vernieuwt een uitstervend ras
De Longines Avigation BigEye gaat van start in titanium met een blauwe benzinewijzerplaat

U zal helpen de ontwikkeling van de site, het delen van de pagina met je vrienden