De recordbrekende motorfiets van Evel Knievel wordt geveild - Mannen leven webjournaal

Inhoudsopgave

Daredevil-stunts en motorsprongen zouden niet zijn waar ze nu zijn zonder Evel Knievel. In de loop van zijn carrière sprak Knievel tot de verbeelding en het respect van fans over de hele wereld. Tegen het einde van zijn carrière in de late jaren 1970, verzilverde Knievel zijn roem om te schitteren in een actiefilm met de titel Viva Knievel! Zoals je zou verwachten, liet de film zien dat Knievel deed wat hij het beste deed: rijden, of misschien vliegen, een motorfiets door middel van gekke stunts. De motor die in de film wordt gebruikt, de Stratocycle, wordt te koop aangeboden via Heritage Auctions, waardoor je de kans krijgt om een ​​deel van de waaghalzer- en motorgeschiedenis te bezitten.

De motor werd gebouwd door Bud Ekins voor de film met behulp van een aangepaste Harley XLCH Sportster 1000 uit 1976, die werd verkocht aan Warner Brothers Inc. aan de Rich Budelier Company. De fiets heeft een op maat gemaakte kuip van glasvezel en wordt zelfs geleverd met ingebouwde vleugels en een op vliegtuigen geïnspireerde staart. De uitlaten zijn raketvormig en de hele zaak is geschilderd in rood, wit en blauw, met een Eagle-kleurstelling.

Met alle aanpassingen is de fiets 96 inch lang, 60 inch breed en 54 inch lang. Knievel reed de hele film op de fiets, met name in een scène waarin hij zijn mechanische vriend, die werd gespeeld door Gene Kelly, uit een psychiatrisch ziekenhuis breekt. De Stratocycle was zo uniek en de intrede zo dramatisch dat Ideal Toy Company een speelgoedversie van de fiets creëerde, die later het meest waardevolle en verzamelbare Evel Knievel-speelgoed ooit werd.

Van alle fietsen die Evel Knievel heeft gereden en in films heeft gebruikt, is de Stratocycle de enige waarvan bekend is dat hij het veilingblok heeft bereikt. De motor heeft een cosmetische restauratie ondergaan, waaronder het vervangen van de plexiglas voorruit en de lichtmetalen velgen. En als je je afvraagt ​​​​over de herkomst, de Stratocycle wordt geleverd met voldoende bewijs, inclusief de originele Californische registratiekaart, de originele factuur van Harley-Davidson en een briefje dat hij "voor $ 500 verkocht zou worden". U krijgt die prijs nu niet - de koop nu-prijs is $ 125.000.

U zal helpen de ontwikkeling van de site, het delen van de pagina met je vrienden