Jay-Z's unieke D'Ussé Cognac verkoopt voor $ 66.000 op veiling - Mannen leven webjournaal

Inhoudsopgave

Een toast op de formidabele Shawn Carter. Een zeldzame botteling van D'ussé, officieel bekend als "Bottle No. 1" van de Grande Champagne Cognac Anniversaire Limited Edition 1969, is net onder de hamer gegaan bij Sotheby's, maar dit is geen sterke drank. De prachtige release is gehuisvest in een gefacetteerde kristallen karaf in de vorm van een diamant en is voorzien van een eenmalige gegraveerde handtekening van muziekmagnaat Jay-Z. Alsof dat nog niet genoeg was, is de fles ook versierd met 24-karaats bladgoud om de hals en versierd met het symbool vanLe Croix de Lorraine, het historische Franse embleem van moed, eer en doorzettingsvermogen.

De veiling ging op 1 maart live met als doel geld in te zamelen voor de Shawn Carter Foundation, de non-profit mentorschapsorganisatie van de rapper. Hoewel er geen reserve was op de Jay-Z D'ussé-cognacfles, had Sotheby's een eerste schatting gemaakt tussen $ 24.000 - $ 75.000. Een maand later weten we dat ze gelijk hadden. De door Jay-Z ondertekende fles D'ussé werd verkocht voor $ 52.000 (AUD $ 66.000), maar Sotheby's heeft de naam van de koper niet bekendgemaakt.

Hoewel je zou kunnen stellen dat esthetiek verantwoordelijk was voor het resultaat, weten cognacliefhebbers hoe opwindend deze botteling is. Gedecanteerd uit een enkel vat, heeft de geest een halve eeuw gerijpt in het legendarische Château de Cognac-huis in Frankrijk. De Jay-Z connectie kwam later toen het merk naar verluidt de mede-eigenaar/rapper verraste met de botteling om zijn 50e verjaardag te vieren. Carter, ooit de filantroop, koos ervoor om hem niet zelf open te breken, maar liever fles nr. 1 te bewaren voor de veiling.

“Toen onze keldermeester, Michel Casavecchia, de gerijpte vloeistof in het Château de Cognac ontdekte en uitlegde hoe uniek het is, was het belangrijk voor mij om het te eren door iets te doen dat zijn bijzonderheid zou vieren. Als dat vat eenmaal is geleegd, kan de vloeistof op geen enkele manier opnieuw worden gemaakt', zei Carter in een verklaring.

“Het hele proces achter de Anniversaire-collectie uit 1969 herinnerde me eraan waarom ik in de eerste plaats betrokken raakte bij de sterke drankindustrie - om iets te creëren dat de tand des tijds zal doorstaan. Het betekent veel dat we de D'USSÉ 1969 Anniversaire Limited Edition eindelijk met de rest van de wereld kunnen delen, en we zijn trots om de eerste fles in de collectie met Sotheby's te veilen ten voordele van The Shawn Carter Foundation."

Voor degenen die de pech hebben fles nr. 1 te missen, kun je de release nog steeds in handen krijgen. Er werden vijftig flessen gemaakt om de mijlpaalverjaardag van de muziekmagnaat te markeren, maar slechts één draagt ​​de gegraveerde handtekening. Verwacht echter niet dat ze goedkoop zullen zijn.

U zal helpen de ontwikkeling van de site, het delen van de pagina met je vrienden